Unesco Werelderfgoed
Beleef de wadden
Lokale kennis

Waddenhoppen Texel tot Schiermonnikoog

  • Natuur & cultuur
  • Rust & ruimte
  • Unesco Werelderfgoed
banner-2024

Vertrekdata

 

Vertrekdatum Aantal dagen Beschikbaarheid Prijs p.p
04-08-2026 i 13 dagen Op aanvraag Vanaf 1550,- p.p. Boek deze reis

Prijsinformatie

De prijs is gebaseerd op 2 personen in een 2 persoons kamer.
Voor alleenreizenden zijn er over het algemeen alleen 2 persoonskamers voor alleengebruik mogelijk.

Voor waddenhoppen moet je als reiziger wat avontuurlijk en flexibel zijn.
Het Wad is nooit hetzelfde en je bent afhankelijk van het tij. Soms kan bij (extreme)
(weers)omstandigheden de bootovertocht uitvallen.
In dat geval wordt gezorgd voor een alternatief om het volgende eiland via het vasteland te bereiken.

Prijs vanaf 1550,- per persoon

Deze reis is inclusief

  • 12 hotel overnachtingen
  • toeristenbelasting
  • Bootverbindingen tussen de eilanden
  • Dagelijks ontbijt - 1x lunch en 1x diner op zeilschip

Deze reis is exclusief

  • Vervoer naar Texel en vanaf Lauwersoog
  • Vervoer op de eilanden, tenzij anders vermeld
  • SGR bijdrage € 5 p.p.
  • Reserveringskosten € 45

In het kort

Ontdek de Waddeneilanden met onze waddenhopreis

Waddenbeleving neemt je mee op een bijzondere reis langs de mooiste plekken van Nederland: de Waddeneilanden. Tijdens onze zorgvuldig samengestelde waddenhopreis van Texel tot Schiermonnikoog ontdek je de unieke charme van elk eiland – van Texels brede stranden tot de stille duinen van Schiermonnikoog.

Je verblijft in goede hotels en de bootovertochten tussen de eilanden zijn geregeld, zodat jij kunt genieten van het eilandgevoel op Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog.
Fiets door duinlandschappen, wandel langs uitgestrekte stranden, proef lokale specialiteiten en ontdek de rijke natuur van het UNESCO Werelderfgoed Waddenzee.

Laat je verrassen door de rust en ruimte van het Wad.
Boek vandaag nog jouw waddenhopavontuur en ervaar Nederland op zijn puurst.

 

Dag tot dag

Voor waddenhoppen moet je als reiziger wat avontuurlijk en flexibel zijn.
Het Wad is nooit hetzelfde en je bent afhankelijk van het tij. Soms kan bij (extreme)
(weers)omstandigheden de bootovertocht uitvallen.
In dat geval wordt gezorgd voor een alternatief om het volgende eiland te bereiken,
indien nodig via het vasteland.

 

Dag 1: Naar Texel

Vandaag reis je op eigen gelegenheid en kosten naar je accommodatie op Texel, waar je waddenhopavontuur begint.
Op Texel verblijf je 3 nachten.

Het beste reis je met openbaar vervoer naar de veerhaven in Den Helder.
Ieder uur, op het halve uur, vertrekt de veerboot naar Texel. Deze overtocht is niet inbegrepen in de reissom.
De overtocht als voetpassagier kost € 3,00 per persoon.

Aangekomen op Texel ga je met het openbaar vervoer, de Texelhopper, naar je accommodatie of huur een fiets.

Bekijk op Texelhopper het openbaar vervoer op Texel.
Huur een fiets op de veerhaven of in het dorp.

 

Dag 2 en 3: Texel

Texel – het grootste en meest veelzijdige Waddeneiland

Texel is het ideale Waddeneiland, ook wel Nederland in het klein genoemd. Ontdek de uitgestrekte stranden, leuke dorpjes en het unieke Nationaal Park Duinen van Texel. Fiets langs schapenweiden, proef Texels bier en bezoek de vuurtoren bij De Cocksdorp voor een adembenemend uitzicht. Of je nu komt voor rust, natuur of avontuur – Texel heeft het allemaal.

Dag 4: Naar Vlieland

Bij De Cocksdorp vertrek je met een voormalig vissersschip naar de Vliehors op Vlieland, ook wel de sahara van het noorden genoemd. De overtocht duurt ongeveer een half uur. Bij aankomst op de Vliehors staat een grote gele truck te wachten, de Vliehors Express, die je over het strand in ongeveer een half uur naar Het Posthuys brengt.

Je overnacht in Het Posthuys of in een hotel in het dorp. Vanaf Het Posthuys reis je met het openbaar vervoer (niet inbegrepen) naar je accommodatie in het dorp Oost-Vlieland. Ook kan je bij Het Posthuys een fiets huren.

Je verblijft 2 nachten op Vlieland.

Fietsverhuur Vlieland Het Posthuys

 

 

 

Dag 5: Vlieland

 

Dag 6: Naar Terschelling

Met rederij Doeksen van Vlieland naar Terschelling. De overtocht duurt ongeveer een half uur.
Je verblijft in een hotel op loopafstand van de veerhaven of in een hotel dat je per openbaar vervoer kunt bereiken.
Welk hotel is afhankelijk van de beschikbaarheid.

Je verblijft 3 nachten op Terschelling.

 

 

Dag 7 en 8: Terschelling

Terschelling – avontuur en gezelligheid aan zee

Terschelling combineert levendige dorpjes met indrukwekkende natuur. Fiets over meer dan 70 kilometer aan fietspaden, ontdek de Boschplaat, een uniek natuurgebied en 1 van de 2 Dark Sky Parken in Nederland. Bezoek de historische Brandaris, de oudste vuurtoren van Nederland. ’s Avonds geniet je van lokale specialiteiten en muziek in één van de gezellige cafés. Terschelling biedt de perfecte mix van natuur, cultuur en gezelligheid.

 

 

 

Dag 9: Naar Ameland

Vandaag stap je aan boord van een zeilschip en ga je zeilend over het wad  van Terschelling naar Ameland.
Naar verwachting vertrekt het schip om ca. 18.00 uur vanaf Terschelling en kom je om ca. 11.00 uur de volgende dag aan op Ameland.
De reistijd is mede afhankelijk van het tij en de wind.

Tijdens deze tocht zal bij normale om­stan­dig­he­den het schip kunnen droog­val­len.
Bij deze over­toch­t vallen we ’s nachts droog. ’s Avonds ver­trek­ken we uit de haven en na een aantal uren vaart de schipper het schip vast om te gaan droog­val­len. Een bij­zon­de­re belevenis om midden op de Waddenzee te over­nach­ten.

Tijdens deze overtocht is een diner en een ontbijt aan boord inbegrepen.
Je overnacht aan boord van de zeilklipper. In het voorschip tref je het slaapruim. Hier zijn sta­pel­bed­den, voorzien van kussen en dekbed, handdoek zelf meebrengen.
Stuur­boord voorin zit een douche/toilet com­bi­na­tie.

Het verblijf op Ameland is 1 nacht. Bij aankomst op Ameland is een taxitransfer naar je hotel inbegrepen.

Fietsverhuur Ameland

 

Dag 10: Ameland

Ameland – de parel van de Waddenzee

Ameland staat bekend om zijn gemoedelijke sfeer, brede stranden en mooie dorpjes. Verken de natuur per fiets, beklim de vuurtoren in Hollum of maak een boottocht om zeehonden te spotten. Proef lokale lekkernijen en ontdek waarom zoveel bezoekers keer op keer terugkomen. Een verblijf op Ameland betekent ontspanning, natuur en pure eilandbeleving

 

 

 

 

 

 

Dag 11: Naar Schiermonnikoog

Vandaag ga je weer aan boord van een zeilschip voor de overtocht van Ameland naar Schiermonnikoog.
Je vertrekt naar verwachting om ca. 09.00 uur vanaf Ameland en komt naar verwachting om 15.00 uur aan op Schiermonnikoog.
Een taxitransfer van je hotel naar de haven is inbegrepen.

Tijdens de overtocht is een lunch aan boord inbegrepen.

Je verblijft 2 nachten op Schiermonnikoog.

 

 

Dag 12: Schiermonnikoog

Schiermonnikoog – klein eiland, groot in natuur

Schiermonnikoog is het kleinste bewoonde Waddeneiland, maar met een grootse natuur. Het hele eiland is een Nationaal Park vol duinen, bossen en vogelrijke kwelders. Laat de drukte achter je en geniet van rust, ruimte en frisse zeelucht.
Fiets of wandel door de ongerepte natuur en ontdek de charme van het autoluwe dorp. Voor wie op zoek is naar stilte en natuur, is een verblijf op Schiermonnikoog de ultieme ontsnapping.

 

 

Dag 13: Naar Lauwersoog

Na het ontbijt in je hotel eindigt je Waddenhop avontuur.
De boot van Schiermonnikoog naar Lauwersoog is inbegrepen, vertrektijd vanaf Schiermonnikoog in overleg.

 

Overnachtingen

Je verblijft in goede middenklasse hotels of B&B met eigen badkamer, op basis van logies met ontbijt. Waar je verblijft is afhankelijk van de beschikbaarheid, die in het hoogseizoen snel kan wijzigen.

In het reisvoorstel dat je eerst ontvangt voordat je definitief boekt zullen de beschikbare hotels vermeld worden.

Steiger De Cocksdorp

Hulp nodig? Ik help graag!

Waddenhoppen TVTAS met nachtelijke droogvaltocht

Boek deze reis

Zin gekregen in een reis naar de Wadden?

Ga je voor de Nederlandse, Duitse of Deense Waddeneilanden?